Zapraszamy do udziału w konferencji prasowej zapowiadającej organizację międzynarodowego, klubowego turnieju siatkarskiego  Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Konferencja odbędzie się 10  sierpnia  o godz. 13:30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym (sala S2).

Udział w konferencji zapowiedzieli:
1.    Patron Fundacji, Mistrz Olimpijski i Świata, honorowy obywatel Miasta Lublin Pan Tomasz Wójtowicz
2.    Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Zdzisław Szwed
4.    Prezydent Miasta Lublin Pan dr Krzysztof Żuk
5.    Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Sebastian Świderski
6.    Członek zarządu Polskiej Ligi Siatkówki Pan Wiesław Kozieł
7.    Przedstawiciel Telewizji Polsat Sportu
8.    Prezes zarządu LW Bogdanka S.A Pan Artur Wasil
9.    Prezes Barkom – Każany Lwów Pan Oleg Baran
10.  Przewodniczący Rady Fundacji Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza Paweł Markiewicz
11.  Prezes Fundacji Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Jakub Czaban

Konferencje poprowadzą: Adam Kościańczuk, Maja Matyjaszek

Podczas konferencji ogłoszone zostaną następujące informacje:
a) przedstawienie dwóch z czterech drużyn biorących udział w Turnieju (obok potwierdzonych wcześniej: LUK Lublin, Barkom – Każany Lwów) oraz połączenie online z przedstawicielami drużyn
b) Zaprezentowanie Pucharu o który walczyć będą zawodnicy
c) Poinformowanie o cenach i formie dystrybucji biletów
d) Poinformowanie o kolejnych partnerach Turnieju
e) Informacje o bieżącej działalności Fundacji

Informacja o organizatorze:
Fundacja Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza powstała w styczniu 2022 roku. Jej celem jest podejmowanie i wspierane inicjatyw i działań sprzyjających rozwojowi sportu, a w szczególności piłki siatkowej poprzez upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, ustanawianie i finansowanie nagród i stypendiów młodym talentom sportowym oraz dla podmiotów przyczyniających się w szczególny sposób do realizacji celów Fundacji, wydawanie książek, podręczników, czasopism innych wydawnictw poświęconych piłce siatkowej, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji kierowanych do młodzieży i kadry trenerskiej w piłce siatkowej, organizowanie i finansowanie meczów i turniejów, wspomaganie działalności programowej klubów sportowych, których celem jest popularyzacja piłki siatkowej, świadczenie pomocy potrzebującym sportowcom oraz dzieciom i młodzieży, zakup sprzętu sportowego, w szczególności akcesoriów i gadżetów sportowych, literatury oraz innego wyposażenia dla szkół i instytucji kształtujących młodych sportowców, osób fizycznych, instytucji publicznych oraz innych, organizowanie oraz wspieranie akcji promujących i popularyzujących wolontariat oraz zasady wzajemnej pomocy.